Plasmaleikkuri PI100CUT max. 35mm
Valmistettu edistyneimmällä tekniikalla
Timco PI100CUT max 35mm plasmaleikkuri - Plasmaleikkurin tarvikkeet - 6438014188614 - 1
Suorituskykyinen IGBT-tekniikkaa hyödyntävä plasmaleikkuri paksummankin metallin leikkaamiseen.
  • Tuotekoodi: 6438014188614
  • EAN: 6438014188614
  • Tilauskoodi: 101978052
  • Takuu: 1 vuosi
  • Hyllypaikka myymälä:
  • Hyllypaikka varasto: V3,102D
  • Automaatti:
kpl
Timco -merkin PI100CUT max 35mm plasmaleikkuri sisältää IGBT tekniikkaa joka varmistaa paksunkin metallin leikkaamisen.
Ominaisuudet
  • Digitaalinen näyttö ledivaloilla
  • Portaaton virransäätö
  • Kantokahva
  • Leikkaa maksimissaan 35mm paksua metallia
  • Optimaalinen 1-25mm paksuudelle
  • Stabilointi
  • Luotettavuus
  • Keveys
  • Energiaa säästävä ja meluton
  • Suuri leikkuunopeus
  • Leikkaa tasaisesti eikä tarvitse hioa
  • Pilottikaarella (Pilot arc)
Tekniset tiedot
  • Nimellisjännite yksivaihe vaihtovirta, 400V +-15%
  • Nimellissyöttövirta 15,0kVA
  • Kuormittamaton jännite 270V
  • Nimellislähtövirta 100A
  • Nimellislähtöjännite 120V
  • Kuormitus 60%
  • Polttimen sisähalkaisija 1.2mm
  • Paineilmakompressorin paine 8,0kg
  • Ilmanvirtaus 220l/min
  • Paino 36kg
  • Mitat 56 x 37 x 46cm
  • Takuu 1 vuosi
Yhdistä "Plasmaleikkuri PI100CUT max. 35mm" tuotteeseen lisävarusteita ja säästä
Ladataan...
Yhteensopivat tuotteet
Plasmaleikkurin suutinsarja PP80 1,5mm - Plasmaleikkurin tarvikkeet - 6438471027822 - 1
Granhult hitsauslaitteet
Plasmaleikkurin suutinsarja PP80 1,5mm
Powerplasma 80
PLASMALEIKKURIN SUUTINSARJA PP80 1,5mm - Powerplasma 80 Suutinsarja EVERLAST 80 plasmaleikkuriin 1,5mm suutinpää 11-osainen sarja 5kpl electrodeja 5kpl suuttimia 1kpl keraaminen holkki (kuvassa...