Invertterilaturi EasySolar C12/1600/70 - MPPT 100/50A
Aurinkopaneeli säädin MPPT 50A 12V
invertterilaturi victron easy solar C12 1600-70 - Aurinkopaneelin invertterit - 8719076021599 - 1
invertterilaturi easysolar 12-1600-70 - Aurinkopaneelin invertterit - 8719076021599 - 2
Ale -25%
Tarjoustuote!
-25%
Hinta voimassa 15.5.2026 asti.
  • Tuotekoodi: 8719076021599
  • EAN: 8719076021599
  • Tilauskoodi: CEP121621000
  • Takuu: 5 vuotta
  • Hyllypaikka myymälä: D26D
  • Hyllypaikka varasto:
  • Automaatti:
kpl
Lataus voidaan syöttää säätimeen maksimissaan 100V jännitteellä ja säädin hyödyntää erittäin nopeaa MPPT-lataustekniikkaa. Ryhmäkeskus sisältää 4 x 230V lähtöä automaattisulakkeilla sekä vikavirtasuojan. Aurinkopaneeleille on sisääntuloissa MC4 liittimet. Säätimeen voi kytkeä yhteensä 1400W aurinkopaneeleita.
Invertterilaturilla saat 230V virran mökille tai veneeseesi, vaikka sinulla ei olisi mahdollisuutta valtakunnanverkkoon. Invertteri muuntaa akun tasajännitteen 230V vaihtovirraksi. Jos omistat tarpeeksi suuren akkupankin, voit käyttää kaikkia 230V laitteita mökilläsi, kuten esim. valaistusta, TV:tä, tietokonetta, jääkaappia ja pakastinta, hiustenkuitainta, mikroaaltouunia, oikeastaan mitä ikinä haluatkaan! Jos aurinko ei paista riittävästi, voit ladata akun täyteen esimerkiksi aggregaatin avulla.
Ominaisuudet ja tekniset tiedot Invertterilaturi Phoenix Multiplus 12/1600/70
  • Lämpötilaohjattu lataustoiminto
  • Toimii hyvin useimpien generaattorien kanssa
  • Suuri käynnistysvirtakapasiteetti tavanomaisille kuormille
  • Kolmivaiheratkaisu voidaan toteuttaa kytkemällä kolme yksikköä toisiinsa sopivalla tavalla
  • tiedonsiirtoliitäntä
  • Suojattu oikosulkua, väärää polariteettia, korkeaa lämpötilaa ja korkeaa akkujännitettä vastaan
  • Käyttöjännite 12V
  • Jatkuva teho 1600VA
  • Hetkellinen maksimiteho 3000W
  • Oma tehonkulutus 8W
  • Ulostulojännite 2301VAC, 50Hz
  • Sisääntuleva jännite 9,5-17V
  • Hyötysuhde 92%
Laturin tekniset tiedot
  • Latausvirta 70A
  • Latausjännite 14,4VDC
  • Latausjännite 13,8VDC
  • Varastointijännite 13,2VDC
  • Sisääntuleva jännite 187-265VAC
  • Starttiakun lataus 4A
  • Ohjelmoitava rele
  • Akun lämpötila-anturi
Aurinkopaneelin lataussäätimen tekniset tiedot ja ominaisuudet
  • Malli Victron BlueSolar MPPT 100/50
  • Suojaus väärää polaritettua vastaan
  • Lämpötilakompensoitu lataus
  • Voidaan käyttää yhdessä Victron Colour Controllin tai Bluetooth Donglen kanssa
  • Soveltuu kaikille akkutyypeille (AGM, Li-ion, Avoin yms.)
  • Maksimi lähtövirta 50A
  • Maksimi aurinkopaneeliteho 1400W
  • Maks. aurinkopaneelin avoin jännite 100V
  • Maks. hyötysuhde 98%
  • Itsekulutus 10mA
Yleiset ominaisuudet ja tekniset tiedot
  • Käyttölämpötila-alue -40...+65°C (tuulettimella tehostettu jäähdytys)
  • Paino 15kg
  • Mitat (KxLxS) 743x215x112mm